www.revistabora.com

Alil Kërkuti sjell plot ritëm hitin “Iku mendja”

0 344

Ai është një artist që nuk po ndalet e siç kemi thënë projekte të njëpasnjëshme po sjell në tregun muzikor shqiptar. Por flasim për këngëtarin dibran shqiptar Alil Kërkuti, i cili jeton në Amerikë, dhe sapo ka lansuar këngën më të re e me plot ritëm “Iku mendja”, që padyshim që do të jetë një hit në muzikën shqiptare. Mësojmë se producenti i muzikës së kësaj kënge është Don Kozeli e teksti i bukur i shkruar nga reperi i njohur Gold Ag, e video është realizur nga QOKU Production në Nju York. Tashmë këngën e gjeni në kanalin Youtube dhe ia vlen ta ridëgjoni disa herë, ndërsa Alili është shumë aktiv vetëm në fanpage e rrjeteve të tij sociale në FB dhe Insta për çdo të re nga ai me po të njëjtin emër dhe mbiemër.

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More