www.revistabora.com

Dj Arbi, kosovari i famshëm që arriti të përformojë në clubet më të njohura botërore!

0 643

Bëhët fjalë për Dj-in kosovarë Dj Arbi i cili ka arritur të përformojë në clubet me të njohura botërore konkretishtë zvicerrane!

Kishte filluar herët të ketë dashni për muziken hip hop dhe pas shum kohë dashurie për këtë zhander arrinë të sjellë frymen hip-hop në clubet më të frekuentuara Zvicerrane!

Tanimë dj Arbi ka arritur të krijoj rrethin e tij dhe fansat të cilët e përkrahin dhe e mbeshtesin në çdo përformancë të tij! Dj Arbi ka realizuar projekte shum të suksesshme me të cilat përformonë në mbremje të ndryshme kur shpreson që se shpejti të jetë prezent dhe në trojet shqiptare dhe ta ndezë atmosferën njejtë si ne Europë!

Se çfarë e bënë të veçantë dj Arbin ai u pergjigjë me humor duke thënë se veçantia e tij është dashuria dhe vullneti për artin dhe muzikën ndërsa asgjë nuk është e vështirë nësë zemra e don dhe e pasionon atë prandaj ndihem shum mirë kur bëj muzikë dhe kur ndodhem pranë fansave dhe atyre që e pelqejnë muziken time!

Përveç shumë artistëve shqiptarë me të cilët dj Arbi ka kontakte si psh: Dj Blunt, Ledri Vula, 2 Ton, Lumi B, Ermal Fejzullahu vlenë të veçohen bashkëpunimet me famë botërore ku Dj i famshëm shqiptarë dj Arbi ka arritur të ketë bashkëpunim dhe me artistat me famë botërore si: Mobb Deep, The Game, Fat Joe.

Pas shum sukseseve të treguara në tregun e huaj dj Arbi shpreson qe provojen dhe suksesin e tij ta sjellë në vendlindjen e tij dhe ta bëjë karrieren ne vendin e vet pra Kosovën!

Facebook, Instagram, Snapchat: @ArbiRoselMike03

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More