Egzoni Vogel : Djaloshi nga diaspora që tregon ‘çelsin e suksesit’ (Foto-Video)

Egzon Ahmetaj apo i njohur ndryshe me emrin artisti si Egzoni Vogel është i ri në moshë por jo dhe në profesion.
Egzoni është këngëtari shqipëtar që jeton dhe punon në shtetin e Gjermanis.
&feature=youtu.be

Duke pasur parasyesh qe muzika ka qen hobi i Egzonit nga femirija ai posedo nje vokal te cilesis se larte, vokal ky qe ka bërë për vete shumë fansa që nga lansimi i këngës së par.
Egzoni është një një nga këngëtaret më të kërkuar të muzikes Live në diaspor.

&feature=youtu.be

Ai ka vite që argëton shqiptarët e diasporës, mirpo së fundi Egzoni Vogel ka vendosur që veprimtarin e ti muzikore ta ushtroi dhe në trojet shqipëtare .
Shumë projekte të realizuara brenda pak kohe kan bërë të mundur që emri ti te jetë i degjuar.
Lansimin e kengeve Egzoni Vogel e beri ne kanalin me te madhë muzikore Youtube dhe pran vetes ka mbledhur numer te madhe klikimesh.
Gjithe ky sukses sigurisht qe per Egzonin beri te mundur që tani veprimtarin e ti muzikore ta Ushtroi dhe ne Kosove, Maqedoni dhe ne te gjitha trevat ku ka shqipetar

Mund të ju pëlqejn