www.revistabora.com

Hajrie Abazi sjellë projektin e ri të titulluar ‘Tka fal Zoti yll bajrak’ (Video)

0 138

Hajrie Abazi është nga Mitrovica por jeton dhe vepron në Gjermani. Ka filluar të meret me muzikë tash e shtatë vite dhe atë kryesisht me muzikë popullore dhe qytetare. Projektet e saja muzikore i ka filluar para tre viteve duke realizuar kështu tre këngë të titulluara ‘Motër mërgimtare, Nusja e dhëndri dhe tash së fundi edhe këngën T’ka fal Zoti yll bajrak’, këngë kjo e cila është finalizuar edhe me videoklip.

Këngëtarja Abazi në tetor ka inçizuar edhe një këngë të re që do të përfundojë gjatë muajit dhjetorë dhe një këngë tjetër tashmë e ka në produksion duke u finalizuar me tekst të Ramazan Çeka me kompozitorin dhe producentin Mark Gjoka dhe Saimir Gjoka, derisa si bashkëpuntorë ka edhe kompozitorin Gjokë Mulaj.

Në vazhdim hiti i saj:

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy