Kjo është gazetarja sportive seksi që ka çmendur Italinë (Foto)

Diletta Leotta konsiderohet si “mbretëresha e Instagram” në Itali. Gazetarja e “Sky Sport”, apo fytyra e “Serie B”, ka postuar një foto në profilin e saj që ka bërë menjëherë mijëra “pëlqime” dhe kolmente. Fustan i zi “Louboutin” dhe taka 12-tëshe.

Diletta Leotta numëron gati 1 milion ndjekës në Facebook dhe mbi 500 mijë në Twitter.

Ka lindur në Katania në 1991 dhe e laureuar në jurisprudencë ajo debutoi në një televizion në Siçili. Sa mbushi 20 vjeç “kapi” kanalin e “Sky”.

Në fillim si prezantuese e motit në “Sky Tg24” dhe më pas në kanalet e sportit ku u specializua te Serie B.

#readytogo #winechallenge #italiafrancia

Ein von 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) gepostetes Foto am

Al prossimo sabato! #lacasadellaserieB

Ein von 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) gepostetes Foto am

Ultimi giorni di lavoro! #work #today #lastdays

Ein von 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) gepostetes Foto am

🌅

Ein von 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) gepostetes Foto am

Primo bagno 🏊🏻

Ein von 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) gepostetes Foto am

#lacasadellaserieb #28giornata #skysport

Ein von 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) gepostetes Foto am

#trapocoinsieme #lacasadellaserieb #siamopronti #26giornata #skysport

Ein von 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) gepostetes Foto am

Mund të ju pëlqejn