Ky është projekti i fundit i Granit Mekajt-Gitit (Video)

Granit Mekaj është nga Peja, ai njihet me emrin artistik Giti.

Ka sjellë këto ditë projektin e tij më të fundit të titulluar

‘Prekëm’. Ky projekt është punuar nga trimester i muzikës shqiptare Florent Boshnjaku ndërsa teksti nga reperi i njohur Gjiko. Ky klip i Gitit është publikuar nga platforma më e madhe shqiptare në youtube, ArkivaShqip.

Giti me muzikë ka nisur para tre vitesh ndërsa kënga e cila e bëri të njohur për publikun është remixi ‘Nëse m’don ti’. Ndonëse vetëm tre vite që meret me muzikë, Giti është super i angazhuar në dasma dhe ahengje të ndryshme familjare, kurse ky projekt nuk do jetë i fundit i tij pasiqë së shpejti do publikojë edhe hitet tjera.

 

Mund të ju pëlqejn