Mbahet Festivali ‘Diamond Fest’ (Foto)

Në Ferizaj u mbajt edicioni i katërt i Festivalit të  këngës për fëmijë “Diamond Fest”.

Fitues i vendit të parë në këtë edicion ishte Dea Hoxha me këngën “binjakët”, vendi i parë Junior ishte Ema Vishi me këngën “Mickey Mouse”.

 

Në këtë festival konkuruan gjithsej 23 këngë që të gjitha premierë.

Shumica nga këto këngë ishin të punuara në studion Arti Records. Ndërsa dhe katër klipe premierë të punuara nga Video Produksioni Dring Studio.

Mund të ju pëlqejn