www.revistabora.com

Nikita realizon projektin! Ne Miss Bota 2018,bashkoi institucionet shqiptare!

0 156

Nikita Preka, vajza shkodrane-lezhjane qe perfaqeson flamurin shqiptar kete vit ne Miss Bota 2018,ka bere ate qe asnje vajze nuk e ka arritur deri me sot ne evente nderkombetare. U interesuam per vijimesine e saj,kontaktuam me mikeshen e saj Nertilen,qe mban kontakte cdo dite, me te dhe ajo u tregua shume e lumtur te na konfirmonte, se Nikita ka marre konfirmim nga Shoqata Kombetare e grupeve Vunerabel, minimalisht nga Bashkia e origjines se saj, Shkodres e Lezhes, dhe gjithashtu nga Ministria e Arsimit e nga bisnese te medha, per te realizuar projektin e saj human per edukimin e femijeve e te rinjve, kurdo te vije ne Shqiperi. Nikita ndihet e emaocionuar qe kjo mbeshtetje qe pritet te behet zyrtare,iu dha akoma pa mbaruar konkursi.Shpresojme qe Shqiperia jone e vogel ne politiken boterore te humanizmit, te identifikohet edhe me nje vajze kaq te bukur, talentuar e vizionare per ti sherbyer vendit te saj.Prandaj le ta mbeshtesim te gjithe,shteti dhe shqiptaret edhe simbolikisht me vota Nikiten e Shqiperine ne faqen zyrtare te Miss Botes.Keto vajza artiste e te bukura,po zbukurojne cdo dite e me shume flamurin Kuq e Zi.

Nikita realizon projektin! Ne Miss Bota 2018,bashkoi institucionet shqiptare!Nikita realizon projektin! Ne Miss Bota 2018,bashkoi institucionet shqiptare!

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More