www.revistabora.com

Premiere – Dale mengadale nga Nevzat Osmani FOTO-VIDEO

0 591

Tani sapo kan filluar të ngrite temperaturat mirpo nxehtësia nuk është vetem nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format mundohen ta zotrojn tregun muzikor. Disa me forma fizike, disa të tjerë me videoklipe të shtrejta e disa tjerë me fuqin e vokalit që posedojnë. Kur bëhet fjal për fuqine e vokalit një nga këngëtarët më të njohur është dhe Nevzat Osmani . Këngëtari në fjal ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim vrastar dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet, Nevzat Osmani sigurisht që është një nga këngëtarët më të kërkuara. Me zërin e ti të ëmbël e melankolik ka befasuar në secilin interpretim të ti. Nevzat Osmani është nder këngëtarët më të kërkuara në Dasmat dhe ahengjet familjare. Duke pasur parasyshe agjenden e ngjeshur që këngetari në fjal ka gjatë sezonit veror ai për fansat e ti ka vendosur të sjell një projekt të ri muzikor. Kënga mban titullin – Dale mengadale- është këng me ritem dhe videoklipi gjithashtu është shumë profesional dhe i punuar në detaje. Kënga premieren ekskluzive e ka pasur në kanalin muzikore më të madhë në trojet shqiptare ,ArkivaShqip kanal ky me mbi 2 miljon subscribers .

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More