www.revistabora.com

Premierë : “ E vogla e nones “ nga Elita Reci (Foto-Video)

0 169
Premierë : “ E vogla e nones “ nga Elita Reci (Foto-Video) 49213481 371261450298110 8754966889282666496 n

“E vogla e nones “ është hiti i radhës i publkuar nga artistja e mirnjohur Elita Reci. Kënga është punuar me mjeshtri nga kompozitori Edi Balili ndërsa për tekstin është përkujdesur Armand Trebicka. Videoklipi është shumë profesional dhe i punuar deri në detaje.

Premierë : “ E vogla e nones “ nga Elita Reci (Foto-Video)

Elita Reci ndër vite ka bashkpunuar me kompozitorët më të njohur shqiptar si : Ardian Hila , Ardit Gjebrea, Shpetim Saraci..
Me këngën “ Se kuptoj “ të kompozuar nga Ardit Gjebrea , Elita ka fituar çmimin e parë në festivalin “Alba Fest” në Shkup , ndërsa me “ Loti seshte thare” çmimin e dytë në festivalin ballkanik ku ka prezantuar Shqiperin.

Premierë : “ E vogla e nones “ nga Elita Reci (Foto-Video) 49270408 713917549002066 3059238091781832704 n

Aktualisht Elita Reci është profesoresh në shkollën e mesme të mjeksis në qytetin e Strugës.
Kënga premierën ekskluzive e ka pasur në kanalin muzikor më të madhë shqiptar në youtube “ ARKIVA

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim “ vrastar “ dhe butesi në interpretim, shoqeruar nga një vokal prej një ylli të vërtete. Elita Reci është këngëtarja e cila ka kohë që ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet së ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishem si në nivelin artistik, ashtu edhe atë të paraqitjes skenike.

Premierë : “ E vogla e nones “ nga Elita Reci (Foto-Video)

“E vogla e nones “ është hiti i ri i publkuar nga Elita. Kënga është punuar me mjeshtri nga kompozitori Edi Balili ndërsa për tekstin është përkujdesur Armand Trebicka. Videoklipi është shumë profesional dhe i punuar deri në detaje.
Kënga është pritur shumë mirë nga adhuruesit e këngëtarës , këtë e deshmojn klikimet dhe komentet me nota pozitive që kënga ka marrë sapo është publikuar.

Premierë : “ E vogla e nones “ nga Elita Reci (Foto-Video) 49899935 272789033397595 6086772762209157120 n

Sigurisht ju kujtohet hiti i pa vdekshëm “ Loti seshte thare” këngë kjo që vazhdo të ndëgjohet dhe sot , këngë që përciell emocion në çdo tingull .Ky projekt është i punuar nga kompozitori Ardian Hila .
Elita Reci ndër vite është vlersuar me çmime të rëndesishme nëpër festivale në Kosove, Shqiperi e Maqedoni.
Me këngën “ Se kuptoj” të kompozuar nga Ardit Gjebrea, Elita ka fituar çmimin e parë në festivalin “ Alba Fest “ në Shkup, ndërsa me “ Loti seshte thare “ çmimin e dyte në festivalin Ballkanik ku ka prezantuar Shqiperine.

Premierë : “ E vogla e nones “ nga Elita Reci (Foto-Video)

Elita aktualisht është profesoresh në shkollen e mesme të muzikes në qytetin e Struges. Kënga e re “E vogla e nones” premieren ekskluzive e ka pasur në kanalin më të madhë shqiptar në youtube “ ARKIVASHQIP” kanal ky me mbi 2,8 miljon subscribe.

“ , kanal ky me mbi 2,8 miljon subscribe.
https://www.youtube.com/watch?v=XcOhYMWFxdE

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More