www.revistabora.com

Premiere – Gjysma e shpirtit nga Gezim dhe Egzona Salaj (Video)

0 1,747

Sapo kan filluar të ngrite temperaturat mirpo nxehtësia nuk  është vetem  nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format mundohen ta zotrojn tregun muzikor. Disa me forma fizike, disa të tjerë me videoklipe të shtrejta e disa tjerë me fuqin e vokalit që posedojnë. Kur behet fjal per fuqine e vokalit nje nga kengetaret me te njohur eshte dhe Gezim Salaj.

Me zërin e ti melankolik ka bërë mira fansa për vete që me prezantimin e par. Gezim Salaj ka nje karrjer 30 vjeqare në muzike dhe pikerisht gjithë këto vite karrjer bëjn që Gezim Salaj të jetë një ndër këngëtaret më të kërkuar në dasmat dhe ahengjet familjare. Një dasëm kërkon energji të madhe dhe adrenalinë me shumicë. E muzika është ajo që e elektrizon një dasëm, ndërsa një nga artistet më me zë siç është Gezimi i arrin të krijojë atmosferën më të bukur. Artisti është shumë i angazhuar gjatë kësaj sezone , dhe pikerisht para sezonit ka vendosur që për fansat e ti të sjelle një projekt të ri muzikor. Kënga është në bashkpunim me vajzen e ti Egzona Salaj. Përndryshe Egzona është një nga artistet e reja me te talentuara.Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet, ajo sigurisht se ka një të ardhme të ndritur në Show Bizin Shqiptar. Kënga mban titullin Gjysma e shpirtit dhe premieren ekskluzive e ka pasur në kanalin muzikore më të madhë në trojet shqiptare ,ArkivaShqip kanal ky me mbi 2 miljon subscribers.

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More