www.revistabora.com

Premierë – Trojet tona nga Suad Shaptafi FOTO-VIDEO

0 99

Muzika Popullore Shqiptare, përbën një ndër pasuritë më të çmuara të vendit. Folklori muzikor bën një jetë aktive edhe sot, ndërkohë që gjurmët e ti jane qe nga lashtësisë. Folklori muzikor shqiptar e bën jetën e vet në një ndarje specifike, që lidhet me format e të shprehurit muzikor dhe me tipet kryesore të instrumenteve të përdorur. Suad Shaptafi është artisti shqipëtar nga Ulqin që për festë e flamurit sapo ka publikuar projektin muzikor të ri me titull “Trojet tona” Vokali briland dhe zotrimi i muzikes Live ka bërë qe Suad Shaptafi të jetë një nga këngëtaret më të dashur shqipëtare. Kënga e re premjeren ekskluzive e ka pasur në kanalin më të madhë shqiptar në YouTube ( ArkivaShqip) kanal ky me mbi 2 miljon subscribe .

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy