www.revistabora.com

Dy shqiptare në ‘Miss Afrika’, motrat që pritet të shkëlqejnë atje

0 113

Një spektakël i nivelit ndërkombëtar, ai i bukurisë do të mbahet në Zvicër këtë fundvit, ku bukuroshet nga Afrika do të zbresin në pistë për të konkuruar për kurorën “Miss Afrika në Zvicër”.

E pjesë e këtij konkursi të bukurisë do të jenë edhe dy motrat me prejardhje nga Kosova, Bernadeta Anna Nikollbibaj, “Miss Grande Kosova” dhe Lea Galliker nje modele tjetër e me suksese të mëdha në fushën e modelimit, nga kompania “ëorldmodel”. Anna do të jetë pjesë e jurisë, ku së bashku me profesionist të tjerë do ti vlerësoj bukuroshet nga Afrika.

“Ndihem shumë e previlegjuar që do të jem pjesë e këtij spektakëli, e vlerësoj lartë ftesën nga organizatorët dhe jam shumë krenare, pasi do të jem e vetmja shqiptare e cila do ti vlerësoj bukurshet nga vendet e tjera të botës”, shprehet Anna

Ndërsa, roli i Leas në këtë spektakël do të jetë ai i stilistes. Spektakeli i bukurisë do të mbahet me 28 Dhjetor në Zvicër.

Dy shqiptare në ‘Miss Afrika’, motrat që pritet të shkëlqejnë atje

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More