Shqiptarja e vetme që shkëlqeu në “Geneva Fashion Week”

Është nga Kosova e më saktë nga Drenica. Miki Lushtaku me profesion është modele dhe një nga femrat e cila tërheq vëmendje të hatashme në Zvicër, vendin ku jeton dhe vepron. Së fundi ajo ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e veshjeve “Eliana’s” ku Miki do jetë imazh mbrojtës për të reklamuar veshjet glamuroze të tyre. Ndonëse jo shumë aktive në ekranin shqiptarë, bukuroshja shqiptare ka tërhequr jo pak vëmendjen në mediat zvicerane. Ajo ka qenë pjesëmarëse si shqiptarja e vetme në javën e modës në Gjeneve “Geneva Fashion Week” duke u prezantuar kështu me koleksionin e fundit të veshjeve për sfilata atje.

Mund të ju pëlqejn