www.revistabora.com

Lissus Tilka suprizon me baladen e re. Ajo,Elita 5 dhe Shkumbin Ismaili

0 176

Lissus Tilka, kantautorja e re shqiptare, njeherazi Nertila aktiviste e Shqiperise, ka publikuar sot nje balade rock, aty ku ne fakt publiku mendon se shkelqen me shume ne krijimtarine e saj muzikore. Ajo i krijon te gjitha tekstet dhe muziken vete te ketij zhanri. Me tekstin dhe muziken e saj, kompozimin e Alban Arifi,sapo u lancua balada rock “Mos guxo me m’dashte”… Kenga flet per nje lidhje te pamundur nga ana e vajzes, pasi ajo vazhdon te kujtoje dashurine e vjeter, qe nuk e lejon te dashurohet nga kujtimet. Mjaft bukur dhe me stil ajo kerkon te mos lendoje nje shok i cili ka rene ne dashuri me te, por vajza nuk i pergjigjet dot kesaj dashurie duke i shprehur madje qe i dukej tradhti ndaj kujtimeve te fresketa te dashurise se saj te vjeter. Nuk e dime nese ky tekst ka lidhje me jeten e saj personale pasi Lissus resulton e ndare nga bashkeshorti prej dy viteve, ndarje te ciles i kushtoi nje balade teper te pelqyer nje vit me pare “Ska ma ne”. Ajo qe eshte e sigurte, eshte se Nertila duket si versioni femer i zerit, muzikes e teksteve te Elita 5 dhe Shkumbin Ismailit. Lissus duket qe e ka marre seriozisht muziken pasi cdo dite e shohim me mire ne vidiot live me zerin si dhe ne koncertet qe i shtohen, te cilat i publikon.Nese se besoni, se asnje tjeter artist nuk i ngjan me shume se Lissus, Elita 5 dhe Shkumbinit, ja degjoni baladen e saj re re!

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More