www.revistabora.com

Lissus Tilka:Vrisni heret moralisht vajzat, krijoni shpejt modele prostitutash!

0 60
Lissus Tilka:Vrisni heret moralisht vajzat, krijoni shpejt modele prostitutash! 53846735 331829054354770 3218835640527355904 n 1

Lissus Tilka, kantautorja e re,e njohur si aktivistja rebele e te drejtave te grave, shendetsise dhe arsimit,ka rrefyer ne studio e news24 me 8 Mars, histori te rralla e padegjuara me pare per jeten, dhunen e trafikimin e vajzave shqiptare qe nga femijeria e saj ne zonen ku eshte rritur e ne vijim.
Shume njerez jane perlotur sidomos kur degjuar detajet e historise se saj kur ishte nje vajze e varfer plot endrra, kur akoma skishte dhene puthjen e pare por vritej moralisht qe mos te ecte perpara.
Por si shume vajza te dhunuara psikologjjkisht, ajo u kthye ne nje aktiviste rebele per te mbrojtur jeten e dinjiteti e vajzave e grave shqiptare, sidomos atyre ne probleme ekonomike te renda.
Fokusi i fjaleve te saj ishte vrasja morale e vajzave kryesisht ne zonat rurale,dhuna ne familje apo problemet e divorcit e sidomos ndau me publikun kujtimet e saj tmerr kur I trafikonin shoqet rruges per shkolle.
Ajo dha mesazhe unike te cilat mund ti gjeni ne kete interviste me poshte…

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More