www.revistabora.com

Premierë: “ Gurbeti “ nga Mirash Bardheci (Foto-Video)

0 133

Muzika Popullore Shqiptare, përbën një ndër pasuritë më të çmuara të vendit. Folklori muzikor bën një jetë aktive edhe sot, ndërkohë që gjurmët e ti jane qe nga lashtësisë. Folklori muzikor shqiptar e bën jetën e vet në një ndarje specifike, që lidhet me format e të shprehurit muzikor dhe me tipet kryesore të instrumenteve të përdorur. Kur bëhet fjalë për muziken folklorike si dhe atë popullore pa dyshim një ndër artistet me të njohur është këngetari Mirash Bardheci. Vokali briland dhe zotrimi i muzikes Live ka bërë që Mirash Bardheci të jetë një nga këngëtaret më të kërkuara në dasmat shqipëtare. Kënga e re nga Mirash Bardheci mban titullin “ Gurbeti ” kënge kjo që menjëher pas lansimit në kanalin më të madhë shqiptar në YouTube ( ArkivaShqip) ka arritur të ketë prapa vetes shifra të larta klikimesh dhe shumë komente me nota pozitive.

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More