www.revistabora.com

Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018

0 470

Keto dite disa media shqiptare po informojne per shqiptaren e lindur ne Lezhe me origjine nga Selca e Kelmendit, mbi Shkoder, Nikita Preka. Jemi mesuar te degjojme per pak vajza qe bukurine ta kene pertej limiteve fizike. Duke ndjekur fotot e vajzave te tjera nga bota konkurente ne Miss World 2018, Nikita duket qartazi nje kandidate potenciale per ti sjelle Shqiperise imazh te kuruar. Ajo ka bere nje prezantim mjaft te ngrohte per kete konkurs duke vene ne plan te pare edukimin qe ka marre nga familja per suksesin, e mesa duket do ta zhvilloje atje me nje projekt konkret per edukimin ne bashkpunim me organizata.Mesa duket Nikita vazhdimisht paska qene nje vajze qe nuk e ka ndare ne asnje moment rrugetimin e bukurise nga dashuria per Dijen dhe Humanizmin.E per kete kemi prova konkrete!!!! Nje vajze e njohur ne jeten publike ne Shqiperi, aktiviste e te drejtave te Njeriut dhe kantautore e kauzave sociale, ka rrefyer sekrete te medha te adoleshences se Nikites duke i dedikuar statuse me kujtime.Vec pjeses se sfidave per nje vajze te bukur ne nje qytet te vogel, Nertila Haxhia, e njohur ne art si Lissus Tilka, dikur moderatore ne Lezha TV,ka treguar se akoma pa marre pjese ne konkurse bukurie, Nikita merrte pjese ne aktivitete te tjera sociale, ne mediat lokale te vendlindjes ku Nertila ishte intervistuesja e saj, e Nikita ne moshen 14 vjece kish fituar vemendjen e publikut lokal per zgjuarsine e saj ne moshe aq te vogel. Madje Nertila merrte komplimenta ne zone per te ftuaren e saj Nikiten, qe kish cuditur publikun me pergatitjet e saj per debatet mbi librat. Pra Nikita nuk paska shkuar ne Miss Bota rastesisht e as vetem nga bukuria e jashtme, por nga shpirti, pergatitja e profesionalizmi.E projektin qe paska paraqitur ne Miss World 2018, e paska menduar qe 14 vjece kur ska patur asnje lidhje me skenat e Miss-it! Nikita paska patur plane te medha qe e vogel per Dijen dhe Humanizmin.Miss Boten mesa duket e sheh si mundesine per te realizuar endrrat e saj te dikurshme per te cilat ka punuar duke studiuar ne Shqiperi e Britani.Ne faqen e Nertiles, gjeni me te drejte thirrje qe ti bejme sa me shume follow,add e share profilit te Nikites per ti dhene mbeshtetje asaj, kauzave te saj,ta votojne e qe rrjedhimisht Shqiperia e shqiptaret kudo qe te ndodhen te marrin mbeshtetje e vemendje nderkombetare pozitive. Madje nuk ka mjaftuar kaq per krenarine e Lissusit,saqe ka vendosur qe Nikita te jete imazhi i bukur i Festave te Nentorit me flamurin shqiptar, ne faqen e saj me mijera ndjekes. Urojme qe shume shqiptare te jene dinjitoz e krenar per flamurin si Lissus Tilka, e ta tregojne keto dite me mbeshtetje per Nikita Preka ne Miss Bota 2018.

Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018  Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018
Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018

Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018  Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018  Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018 Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018Zbulohet sekreti i Nikita Prekes,shqiptares ne Miss World 2018

Mund të ju pëlqejn

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More